برای حضور در عرصه بین المللی با محدودیت مواجهیم

 ناصح کامگاری: برای حضور در عرصه بین‌المللی تئاتر با محدودیت مواجهیم

کارگردان تئاتر گفت: فعالان عرصه تئاتر کشور برای حضور در عرصه بین‌المللی باید از خلال ساز و کار بخش بین‌الملل مرکز هنرهای نمایشی عبور کنند که این امر با محدودیت‌هایی‌ همراه است.

۱۳۹۰ سه شنبه ۱۷ آبان ساعت 00:39

 
ناصح کامگاری کارگردان تئاتر پیرامون جایگاه تئاتر ایران در عرصه بین المللی به خبرنگار هنرپرس گفت: تئاتر ما ظرفیت و توانایی درخشیدن در عرصه بین المللی را دارد. اگر هنوز به این جایگاه نرسیده به این دلیل است که ساز و کار دولتی دارد. وقتی تئاتر دولتی باشد مسلما برای فعالیت‌های بین المللی آن بخش بین الملل ارشاد دست به اقدامات مربوطه می‌زند.

وی افزود: ارشاد تصمیم می‌گیرد چه اثری به خارج از کشور معرفی شود و چه اثر خارجی به جشنواره فجر راه پیدا کند. یعنی سلیقه دولت در این بخش حاکم است. همچنین مسلما کشو‌هایی مایل به دعوت و حمایت از اجراهای ایرانی در کشورشان هستند که بدانند از اجرا و حمایت آثارشان در ایران برخوردار خواهند بود. باید ببینیم که وزارت ارشاد برنامه ریزی خاصی برای حمایت از اجراهای خارجی در کشور تدارک دیده است؟

کامگاری در پایان گفت: دست کارگردانان تئاتر ما برای حضور در جشنواره‌های خارجی باز نیست حتما باید از خلال ساز و کار بخش بین الملل مرکز هنرهای نمایشی عبور کنند که این امر تا حدودی هم با محدودیت‌های خاصی همراه است.
 
 
/ 0 نظر / 19 بازدید